Telefon:777 840 315

GSM/GPRS/GPS Profesionální lokátor do auta Helmer LK 506

Lokátor s jednoduchým zapojením do elektroinstalace automobilu.

GPS lokátor (tracker) je malé zařízení, které využívá signály GSM/GPRS sítí a GPS satelitů. Umožňuje sledování a lokalizaci objektů s určením přesné polohy pomocí GPS a následném zaslání informací a přesných souřadnic přes SMS na přednastavené telefonní číslo nebo pomocí GPRS do počítače. U prvního způsobu se tak doporučuje do lokátoru vložit předplacenou SIM kartu, nebo SIM kartu se SMS tarifem, u druhého způsobu SIM kartu s datovým tarifem.
Základní používání GPS lokátorů je velice jednoduché – stačí zavolat na SIM kartu vloženou do lokátoru, během několika vteřin lokátor zašle zpět SMS s odkazem do google map, s vyznačením, kde se zrovna nachází).

Sledovací funkce:
Sledování pomocí SMS: stačí zavolat na tel. Číslo SIM karty v lokátoru, lokátor hovor zavěsí a během několika vteřin odešle SMS o svojí poloze. Výhodou tohoto způsobu sledování je velmi nízká cena (pouze cena SMS). Nevýhodou je absence historie trasy, např. info, kudy se objekt pohyboval za celý den.

Sledování pomocí datového tarifu: GPS lokátor ve zvolených časových intervalech odesílá informace o svojí poloze na speciální server, kde je možné editovat trasu kudy se pohyboval, za vybrané časové rozmezí. Max. spotřeba dat za měsíc je 50MB, cena je odvislá od nabídek mobil. operátorů.

Další funkce:
Odposlech
Po přepnutí GPS lokátoru do režimu odposlech lze po zavolání odposlouchávat zvuky v okolí lokátoru.

Nastavení hesla
Pro komunikaci s lokátorem lze nastavit heslo, tak aby odesílal požadované informace pouze na požadované tel. číslo.

Upozornění při pohybu
pokud se lokátor vzdálí na větší, než přednastavenou vzdálenost, odešle varovnou SMS.
Lokální uzamknutí (Geo-fence)
Tato funkce se nastavuje v případě, že chcete omezit pohyb GPS lokátoru na určitou oblast. V případě, že přístroj opustí vymezenou oblast, odešle varovnou zprávu.
Upozornění při překročení rychlosti
Pokud GPS lokátor překročí nastavenou rychlost, odešle varovnou zprávu.
Zastavení automobilu na dálku
Odpojení automobilu od přívodu paliva

Způsob nastavení lokátoru:
Všechny požadované funkce jsou nastavovány pomocí SMS zaslané na SIM kartu v lokátoru. Formát těchto SMS je uveden v uživatelském manuálu.

Technické parametry:
- podporované sítě: GSM / GPRS
- GSM frekvence: 850 / 900 / 1800 / 1900
- poziční přesnost: 5 m (např. při špatném počasí může být přesnost horší)
- pracovní teplota: –20 až 55 °C
- rozměry: 83×54×26 mm
- váha: 120 g
- vodotěsnost: IP x1

Obsah balení:
- GPS Lokátor
- GPS anténa
- GSM anténa
- Mikrofon
- Svazek kabelů
- Relé
- CZ manuál

O značce Helmer:
Helmer™ je registrovanou obchodní značkou, její vlastník spolupracuje s předními výrobci GPS sledovacích zařízení. Značka Helmer je tak umisťována na originální produkty, u kterých probíhá důsledná výstupní kontrola kvality a funkčnosti. Nákupem lokátoru Helmer předejdete koupi laciné, čínské, často nefunkční napodobeniny.